Ydykseb Beskydy 4.8 – 11.8

25tý ročník YDYKSEBu vyšel stylově do Beskyd. Chalupa byla trošku zklamání. Umístění bylo super, krásný výhled do údolí. Absence druhé toalety byla docela zásadní, ale daleko horší byla absence mrazáku… Vezli jsme sebou poměrně dost divočáka a Míla vezl připravená masa na gril. Takže o zábavu bylo postaráno hned v úvodu. Míla je zkušený kuchařský harcovník, takže se vše podařilo zpracovat. Ba co víc, ten guláš, ten byl prostě, aspoň pro mě, úplně nejlepší.    Díky letošnímu extra horkému létu jsme ani nepodnikali moc výletů. Hned v pondělí jsme vyrazili do Zlína, do ZOO. Já osobně byl mile překvapen. Tato Zoo je po pražské, a asi liberecké, pro mě asi v Čr nejhezčí. Pak proběhlo jen pár vycházek po okolí a celodenní výlet do Frenštátu pod Radhoštěm okořeněný výstupem na Velký Javorník 918m, kde se pyšní pěkná, 25m vysoká rozhledna. Poměrně strmý výstup nám dal docela zabrat  🙂 , ale odměnou byl nejen parádní výhled, ale i fajnově ošetřený Radegast. 

Jinak týden probíhal dle not, které byly napsány již dávno před léty, kdo nás jen trochu zná tak si to dokáže představit. Ne, nedokáže! Některé debaty, jak já říkám, akademické, vejdou do dějin. Myslím, že úplně nejvíc ty po půlnoční…. Kolikrát jsem se ráno divil, co jsme tam vyváděli 🙂

Každopádně je bomba, že nám to pořád funguje a jsme schopný sladit termín a najít lokalitu, kde místní obyvatele potěšíme naší přítomností. Tak kam příští rok?

Účastníci – akademici:

Míla – šéfkuchař

Karel – řidič, nákupčí

Martin – řidič

Láďa – řidič, mistr grilu

Martin ml. – vyrovnávač věkového průměru

Jarda – 2kuchař

Petr – zařizovatel objektu

Franta – studnice dobré nálady, šéf akademické obce