Aktuality

22.července – Kanec 🐗 už je v mrazáku (na YdykseB), dnes jsme vyřídili zapůjčení stanu do Pyrenejí. Ve čtvrtek jsem koupil ultralehký spacák č.5 🙂  na Karla, ale asi pořád nemám. A finalizujeme trika na výšše zmíněný trek. Jo, a na YdykseB možná přijede i kouzelník 🧙‍♂️ Víc zatím napsat nemohu. Konec hlášení.

4.července – Sparťanská pětka za námi. Na dětskou onkologii se vybralo necelých 160tisíc korun, kéž by pomohly těm dětem co to potřebují. S Tomášem jsme nesplnili dva cíle. Že přivedeme více našich kamarádů, a že to uběhneme pod 30minut. Samozřejmě mi více mrzí ten první bod… No snad příště. Martin velmi dobře pracuje na akci Pyreneje a zajistil další noclehy. Ono se to totiž blíží….. Jo, a bereme stan.

23.června – Včera krátce před půlnocí jsme se vrátili z řecké mise, z Kréty. Nemůže být vše od A až do Z ideální. Letiště na Krétě je s přehledem nejhorší letiště, kde jsme kdy byli. Od organizace po toalety nebo třeba možnosti se občerstvit jedna velká tragedie! Pro mě to byl Bangladéš a ne Evropa. Tak to byla jediná kaňka jinak povedené dovolené. Report bude následovat 🙂

21.června – Řecká mise se pomalu, ale jistě chýlí ke konci. Už teď můžeme hodnotit vše na výbornou! Od organizace CK, výběr hotelu, prostředí, počasí, jídlo vše na jedničku. Nechce se nám domů, ale léto teprve začíná 😀 🌞

11.června – Vinný víkend úspěšně za námi, a Kréta před námi. Sklípek se velmi vydařil, po návratu z Řecka bude krátký report. Ve čtvrtek ve 13:15 ✈ z Ruzyně směr Kréta. Spoluhoral Martin nelení, zajistil dva noclehy v basecampu pod třetí nejvyšší horou Pyrenejí Monte Perdido 3 355m, na kterou se chystáme v rámci treku Ordesa y Perdido.

27.května – Jsem ani netušil, jaký jsem prorok, v pátek jsem tu předpověděl zlato hokejistům a taky se tak stalo. Jak říkají kamarádi: Vsadil jsi to? Ne? Tak mlč 🙂  Tak mlčím.

24.května – Kultura v  podání Rammstein za námi. Bylo to super, ale poprvé před dvěmi lety to pro mně mělo více emocí. Jinak jako bezchybně seřízený německý stroj. Za 14dní víkend na Moravě ve sklípku a týden na to pokračování naší ostrovní ságy, tentokrát na Kretě. Mezitím jsem měl ještě absolvovat trail v Ž.Rudě. Lenost, málo času a chutě se donutit k treninku (to mě fakt sere), a taky trochu strach o nedoléčené achilovky mě dohnala ke zrušení, odložení o rok. Přece jen akcí roku jsou Pyreneje. Za chvíli schuze s YdykseBem, v neděli oslava double na Letné,  no a mezitím ještě medaile z MS v hokeji, zlatá?

6.května – Včera jsme se v pořádku vrátili z úspěšné polohorské akce Třístoličník. Měli jsme se překvapivě 🙂 velmi dobře, už dlouho jsem se tak nezasmál a nepobavil jako tento víkend. A spolupachatelé to měli stejně. A bylo uplně jedno jestli nám na hlavu zrovna pršelo, nebo pralo sluníčko, a tak to má být. V nejbližších dnech proběhne zhodnocení akce a zároveń vyhlášení lokality na příští rok. Report, stejně tak i z Velikonoc snad napíšu tento týden…. Jsem ostuda, no.

1.května – Sbaleno. Zvlaštni situace pro mě 😀 takto malý batoh jsem měl naposledy v říjnu 2017 na Malé Fatře. Sníh sic slezl i z vršků, ale rosničkáři vyhrožují deštěm úplně nejvíc právě v pátek. Nechme se překvapit, špatné počasí neexistuje, jen špatná výbava 🤭 Každopádně  sestava slibuje legraci, a o tom to hlavně je. Hory volají, a já musím jít…

22.dubna – Paní Zima ještě vystrkuje drápky, ale do příštího čtvrtka snad souvislá sněhová vrstva ze šumavských vršků zmizí. Normálně bych se radoval, ale v květnu na Šumavě opravdu sníh nechceš 🙂 Pyreneje lehce dolaďujeme, ale hlavní linie je hotova, včetně logistiky. Už, aby to nastalo!

11.dubna – Hotovo, rozhodnuto! Haute Route ustoupila Pyrenejím! 30.srpna odletíme do Bordeaux, aby jsme se 7.září z Toulouse vrátili do Prahy, viz kalendář.

8.dubna – Velikonoce utekly jak voda, a já opět a zase nestíhám vůbec nic. Nejvíce času, krom práce, mi bere finišování s plánem na horskou (záměrně nepíši alpskou) akci roku. Během dnešního večera, zítřejšího odpoledne, to snad konečně rozsekneme a zveřejníme, zakoupíme letenky a já už budu v klidu 🙂

25.března – Kvilda proběhla v pohodě, dokonce došlo i na první kroky, krůčky kluků na lyžích ve školičce na zbytcích sněhu na sjezdovce. V pátek jedeme na velikonoční svátky s Karlem a holkama na Broumovsko. A já si mezitím ještě odskočil na menší operační zákrok na oční kliniku, zítra kontrola, tak snad v pohodě odjedeme. Tím, že jsem doma, pracuji na itineráři Haute Route. Nacpat vše do devíti dní v horách je dost složité…  A perlička, máme plán na příští rok, tak daleko jsme ještě nebyli 🙂

10.března – Snad to nezakřiknu, ale ve středu snad na třetí pokus konečně vyrazíme na hory s našima klukama. Sněžnice, lyže a podobné náčiní sice zůstane doma, ale to vůbec nevadí. Jinak teď probíhá takové nakupovací období, dnes jsem zajistil jízdenky na vlak na šumavskou akci v květnu, kluci zajistili ubytování na první dvě noci, poslední noc bude v Krumlově, tu necháme na blint 🍻. V příštím týdnu zajistíme letenky na hlavní akci roku, Haute Route, bohužel zatím letíme ve dvou, Michal zatím účast nepotvrdil, věříme že se připojí později.

24.února – Karel poslal zálohu na Velikonoce, já na YdykseB a my máme hotový plán na Šumavský přechod (možná skončíme až v Č.Krumlově) a pomalu se chystáme řešit logistiku Haute Route. Samé dobré zprávy. No, a za tři neděle s našima klukama na Kvildu, otázkou je, jestli ještě zimní a nebo již jarní…

6.února – Změna v ubytování na Kvildě. Zavzpomínáme si na Tomáše Holého, z bývalé pily na Kvildě z filmu Za trnkovým keřem je dnes velmi vkusně zrekonstuovaný Wellness Apartman dům. V pátek je sraz Třístoličníků 🍻 vypadá to, že na přechod Šumavy vyrazíme v prvním květnovém týdnu. A další změnou bude, že místo Ženevy odstartujeme Haute Route 2024 z Milána. Důvodem je lepší čas odletu z Prahy (brzy ráno) a to proto, aby jsme byli co nejdříve v kopcích 🙂

11.ledna – A máme tu první úpravu v kalendáři 🙂 Do třetice všeho dobrého zkusíme od 13.3 – 17.3 s Monikou, Štěpánem a našima klukama prodloužený víkend na horách. A když hory, tak Šumava, a Kvilda Snad paní Zima bude fungovat tak jak má.

30.prosince – Zdravíme ze smutné Šumavy, z deštivé Modravy. Letos se nám to zhroutilo už 21.12, úrazem mámy a následnou operací a stále trvajícím pobytem v nemocnici. Monika s Martínkem chytli covid, my u nich slavili Vánoce 23.-24.12 takže bylo otázkou času, kdy to skolí nás. A to se v mém případě stalo krátce po příjezdu, sem na hory. Neřeším chřipka, covid nad obojím je třeba vyhrát, což se mi střídavě daří. Přejeme všem důstojné rozloučení s tímto podivným rokem, a do toho dalšího ať hlavně není horší, a není nic víc než zdraví. Tak toho přejeme úplně nejvíc 🥂🍻

10.prosince – Zveřejnil jsem co chystáme na příští rok. Samozřejmě platí, že v této podivné době může být vše uplně jinak.

4.prosince – Dnes jsem vyzvedl kalendáře! Mám radost, hlavně proto, že je to už patnáctý!! Patnáct let společně s Michalem tvoříme kroniku každého toho roku, a co mi těší možná nejvíce, že se v kalendáři opět objevují fotky ze společných cest. Plán na rok 2024 asi vypustím o víkendu.

27.listopadu – Závěr roku značně hektický. Pracovní povinnosti mě hodně limitují, i přesto, hlavně díky Michalovi, jsem právě odeslal data k tisku kalendáře pro rok 2024. A co nás čeká právě příští rok zveřejníme později, protože opravdu nestíhám. Kalendář budu moci některým předat Na Radnici 15.12.

10.listopadu – Záměrně jsem si nechal časový odstup, energie jsme dostali neuvěřitelně moc, byl to opět super emoční zážitek. Pomalu se nám plní kalendář na příští rok. Stěžejní akce budou, ale spíše to bude podobné jako letos, flexibilita a být operativní.

4.listopadu – Konečně! Dnes vyprodaná O2 arena, a pořádná porce energie od D.Landy a jeho kapely. 

15.října – Doplnil jsem do reportu Mercantour odkazy na jednotlivé chaty. A taky jsem dnes zarezervoval chalupu na 31.ročník expedice Ydykseb! Příští rok jedeme do Orlických hor, obec Rampuše, stylová roubenka.

9.října – Konečně zveřejněna reportáž z Alpského treku NP Mercantour 2023.

2.října – Možná to vypadá, že jsem na report z Alp hodil bobek. Opak je pravdou, dělám na tom, ale pracovní vytížení je větší než jsem čekal, takže ještě strpení. Navíc chci udržet laťku nastavenou předchozími expedicemi. 

14.září – Eviduji tlak na vypracování reportu z alpského treku. Jelikož bude jako vždy obsáhlý a pracovní vytížení je strašný, tak to bude ještě pár dní trvat. Snad o víkendu….

4.září – Expedice Mercantour hlásí návrat! Všichni členové, unaveni, ale plni dojmů v pořádku dorazili do svých domovů. Jestliže jsem o YdykseBu psal, že jsme byli na konci světa, tak toto byl konec Alp, se vším všudy. Podrobnější report, s fotkama a videi, bude následovat. A je nač se těšit….

20.srpna – Včera jsme se v pořádku vrátili z výroční expedice YdykseB. Report nebude v mých silách zpracovat do pátečního odletu za horou, za horou Alpskou. Takže až po návratu, bylo fajn, moc fajn. Šumava mě opět překvapila, jestli existuje konec světa, tak přesně tam jsme byli.

17.srpna – Třicátý ročník pomalu finišuje do cíle. Asi bych se opakoval, spousta relaxu, odpočinku a hlavně legrace s trochou alkoholu různých barev a účinků. A za týden touto dobou budu doma balit do hooooor…

12.srpna – Za dvě hodiny odjíždíme na 30.ročník expedice YdykseB. Vše až podezřele klape, hlavně návrat počasí k létu, což se nám hodně líbí. No, a za 14 dní touto dobou už budeme hltat první výškové metry v Alpách, v NP Mercantour. I tady je vše v pořádku, trika dorazily včera, Martin zakoupil nový foták Canon, takže paralela s treky z let minulých s Michalama, nabírá obřích rozměrů. Těšíme se strašně…

6.srpna – Ve středu přišla zásilka z J.Moravy, z Čejkovic, aby byl lepší úsudek na YdykseBu. Také dorazilo srnčí 🙂  jo a Michal dodělal trika na Expedici Mercantour 2023. Podezřele vše klape, tak snad to vydrží.

30.července – Včera večer jsem konečně sesmolil report z Tater. V týdnu přišla výroční trika expedice YdykseB 30. Jsou jak jinak dokonalá, díky Michalově grafické práci a mému návrhu, prostě týmová práce 🙂  Na trikách NP Mercantour Michal pracuje, do toho mu zatím nekecám…. Jo a za 13 dní už budeme na YdykseBu 30

16.července – V pátek proběhl seznamovák Michala s Martinem, vše si sedlo, jak jinak. Už máme i jakýsi itinerář na první cestovatelský den. Tím, že je to nejjižnější část Alp, tak ta logistika není uplně jednoduchá, takže dobrodružství bude hned ten první den 🙂 a ten den bude sakra dlouhej….

10.července – Lázeňský pobyt se pomalu chýlí ke konci. Těla i duše zregenerovana. Ba co víc, došlo i na některé zajímavé výkony, ale to až v podrobnějším reportu.

1.července – Konečně, zítra ráno jedéééém! V cílové destinaci je už konečně také letní počasí, ve středu na Lomničáku napadlo 20cm sněhu, ale tam se nechystáme 🙂 Hory volají, a já musím jít…Rozpálený

25.června – Za týden touto dobou už budeme mít Tatry na dohled. Včera proběhlo zřejmě předposlední soustředění spolku Ydykseb, no a za 14 dní bude seznamovací schůzka s Martinem a Michalem před Alpama. Konečně se to začíná rozjíždět.

16.června – Sparťanská pětka pro Ivanku 🧡 je úspěšně za námi. Vybralo se, k včerejšímu večeru, 247 126,-Kč! což je naprosto úžasné číslo. Velmi mi překvapila profesionální organizace závodu (přeci jen mohu porovnávat 9 ročníků RP Horské výzvy) Na časech, výkonech tolik nezáleželo, ale když jinak nedáte, tak 5km za 31min 9s. A předsevzetí na příští ročník je 25min. 

6.června – Dnes mi opět připomněl Google, že jsme v tento den před devíti lety brázdili horské sedlo Col du St. Bernard 2473 m, na pomezí Švýcarska a Itálie. Zatím doplňujeme výstroj a výzbroj na trek koncem léta. A za měsíc touto dobou budeme s Magdunou čistit plíce v Tatrách. Už, aby to bylo 🙂

26.května – Turbulentní týden, kdo mě zná asi ví 🙂 První vlaštovka v podobě běžecké akce je venku, viz. kalendář. Tentokrát nepůjde o čas, metry ani o umístění, ale o něco daleko většího a důležitějšího. A co mi těší asi nejvíc, že jsem zblbnul i kamarády z hokejové party a jdou do toho se mnou. Sparťanská pětka pro Ivanku 🧡

4.května – Bohužel mi skolil jakýsi virus a proto musím odpískat „tajný výlet na Malou Skálu“ Další zrušená akce, doufám, že už poslední.

2.května – Přípravy treku se posunuly o pěkný kus dál. Máme letenky, a pozor letíme ve třech!! připojil se Michal P., což já beru jako velkou posilu do horského týmu a zároveň taky návrat ztraceného syna 🙂  No, a včera jsem zakoupil nový expediční batoh, samozřejmě menší, kdo se má s tou krávou těžkou tahat 🙂 A tím pádem je ledovcová alpská akce přesunuta na příští rok (nutné naplánovat hodně dopředu)

14.dubna – Finišuji s přípravou treku do NP Mercantour. Logisticky dost složitá záležitost, ale určitě ne, tak jak to pak bude těžký na bojišti 🙂 Finální verze má „jen“ 110km, ale převýšení celkem 15tisíc. Výzva jak má být. Nebudou chybět noclehy v typických horských chatách u jezer daleko od civilizace, noclehy v bivakách, ale i ve starých vojenských ruinách.

11.dubna – Hora umí být i moc krutá. V této obci jsme loni s Martinem v rámci TdMB nocovali druhou noc. Lavina v Contamines

6.dubna – Sbaleno a zítra konečně jedém! V cílové lokalitě právě tak trochu chumelí, ale nám je to jedno. Krásné svátky jara všem.

7.března – Jak na vojně, situace se mění každým okamžikem. Nakonec žádné Řecko, ani Albánie, ani ostrov Terceira, ale lázně. A to v samém srdci V.Tater, v Novém Smokovci. Magdunu zatím nepustí do letadla, tak padla volba na lázeňský relax v horách. 

28.ledna – Jelikož Magduna stále není v normálním režimu, tak zřejmě bude první akcí až velikonoční beskydský výjezd. Zdraví na prvním místě….

12.ledna – Dvě špatné zprávy. Definitivně je mrtvá Horská výzva! Škoda, byly to fajn akce s neskutečnou energií. Do pověstné desítky mi chyběl jeden jediný zářez. V běžeckých kuloárech letí naděje, že jakási parta nadšenců chce tuto záslužnou činnost oživit. Samozřejmě bez Rock Pointu, což je blbě, bez silného partnera to prostě nejde, ale držím palce. Takže mám jiného organizátora 🙂 Druhá zpráva je, že musíme zrušit šumavský Špičák… Štěpán marodí a pak nedostane volno, a Magduna taky stále není v pohodě. Aspoň jsem rozeslal poptávku na Velikonoce. Do Beskyd.

5.ledna – První úprava v plánech na letošní rok. Na trek jedeme o týden dříve. Praktická ukázka té flexibility, a zřejmě opět ve dvou, což vůbec nevadí 🙂

30.prosinec – Všem přátelům a kamarádům přejeme kopec štěstí, hory zdraví a slunce v duši v roce 2023.

26.prosince – Když jsem tu před pár dny přál klidné svátky, tak jsem netušil, že veškerý ten poklid odvane jinam a nám nezůstane zhola nic. 24.12 v 0:54 jsem Magduně volal záchranku. Po těch hektických dnech se jí tak blokly záda, že nemohla ani vstát na záchod. Po vyšetření a kapačkách ji ve 4:30 přivezli zpět. Štědrý den jakž takž zvládla, pod vlivem injekce a kapaček, nicméně zítra místo na Šumavu, ji vezu do Vojenský nemocnice, zřejmě na hospitalizaci. 

23.prosince – Předvánoční shon vrcholí, večírky jsou zdárně za námi. Venku sníh klasicky vystřídalo bahno korunované deštěm. Přejeme všem klidné svátky.

3.prosince – Včera jsem dovezl kalendáře, klasika, spokojenost. Ono vlastně ty zážitky a pocity, které předcházely cvaknutí spouště jsou nepřenosné. Snad jen zprostředkovaně, a to se myslím, opět povedlo. Kalendář akcí na příští rok je hotov z 95%, zveřejnit ho nemohu, neboť jsou tam věci úzce související se štědrým večerem 🎄, takže až po 25.12.

20.listopad – Kalendář odeslán do tisku. Letos byl výběr fotek plně v rukách Michala.

12.listopad – Dnes jdeme na svatomartinskou husu, bohužel sami, Karla s Jitunou skolil jakýsi virus. Zároveň pomalu chystáme kalendář akcí na další rok. A zítra budu vybírat fotky pro fotokalendář na rok 2023.

20.října – Říjen se nám přehoupl do druhé poloviny a my už máme vybrán objekt na jubilejní 30. ročník YdykseBu příští rok v srpnu 🙂 ba co víc, máme i uhrazenou zálohu. Místo a termín bude v plánech na rok 2023.

4.října – Dnes je to už měsíc, co jsme došli do Chamonix. Tak jsem si trochu pohrál, a spojil mou druhou nejlepší událost roku s tímto trekem a výsledek je zde.

20.září – Letos už nás asi čeká, krom výletu za houbou, jen povánoční výjezd na Šumavu. O to více se bavím plánováním dalšího treku na příští rok. Nápadů je zhruba stejně jako adeptů, tři až čtyři.

11.září – Konečně jsem doplnil reportáž z TdMB 2022. Je to obsáhlé, ale těch zážitků bylo tolik, že jsem to fakt nedokázal setříhat 🙂 Expedice Ydykseb bude následovat v dalších dnech.

5.září – Včera krátce před 21hodinou jsme štastně přistáli na pražském letišti v Ruzyni. Bylo to naprosto bezchybných deset dní se super parťákem. Během několika příštích dní vytvořím obsáhlý report včetně fotek, které v live přenosu nebyly. Zážitků, pro ty jsme si tam vlastně jeli, bylo strašně moc, a vesměs jen pozitivních.

25.srpna – Den D, hodina H je už na dohled. Po bezmála tříletém plánování a čekání (covidcomedy) je to tady! A s novým parťákem Martinem. Sbaleno, pokusím se jít brzy spát, no asi ne, a ráno ve 2:30 nás Franta, Martinův táta, hodí na letiště. Za což mu patří velký dík. Když vše klapne, tak jsme v 10h v Ženevě (přestup ve Frankfurtu) tam odsud busem do Les Houches, startu TdMB. Takže večer spíme již v Alpách. Jsem pln očekávání, vydrží noha? (včera zatejpováno a proběhlo školení jak nohu tejpovat) Martin už má taky cestovní horečku, nevím jestli ví do čeho se se mnou pustil 🙂 Na hlavní stránce již začal pokus o online přenos z našeho počínání kdesi okolo Krále Alp, Mont Blancu. Po delší době: Hory volají, a já musím jít….

20.srpna – Expedice Ydykseb  č.29 zdárně ukončena. Jihočeskou výheň jsme úspěšně přežili a vlastně si jí i užili! Asi nestihnu zpracovat report, neboť příští čtyři pracovní dny budou očistec, a v pátek ráno v 6:00 letíme na TdMB 2022!!

12.srpna – Zítra odjezd na Ydykseb, ale já už po očku sleduji situaci v letecké dopravě, kde se vesele ruší jeden let za druhým. Náš zatím stále platí, navíc se ještě stále prodává, což je asi dobrá zpráva. Sice uplně za šílenou částku, ale to nás netrápí. Nicméně štěstí přeje připraveným a tak máme plán B. Myslím, že rozhodnutí padne 19.srpna. Tomu říkám dobrodružství 🙂

5.srpna – Dnes poslední soustředění u tankové Plzně se spolkem YDYKSEB, v neděli pro kančí a srnčí, no a v sobotu jedééém.

14.července – Přišly cílová trika na letošní TdMB, a jsou uplně dokonalý! Zároveň jsem zakoupil po pěti letech nové trekovky. Rozchodit je budu muset asi na Ydyksebu, no to je dobrej vtip 🙂 

8.července – Konečně doplněna obsáhlá reportáž z Dolomit, doplněná ještě obsáhlejší fotogalerií. Jo, a zítra proběhne soustředění expedice Ydykseb, no, už se nám to blíží 🙂

2.července – Situace v letecké dopravě nám působí trochu starosti. Sice letíme s velkými, snad ještě silnými, leteckými společnostmi, ale pochyby jsou. Parťák Martin, jako velký fanda letectví, vše důkladně sleduje. Dobrou zprávou je, že už mi dorazily mé dvě nové knihy, Madeira 2016 a Valle d’Aosta 2021. 

25.červen – Dolomitská mise je v závěru. Počasí poněkud divočejší, ale to se v tuto dobu dalo čekat. Jak říká klasik, neexistuje špatné počasí, jen špatná výbava. Bylo to letos hodně o testech. O testu co vydrží naše ne úplně zdravé končetiny, o testu v jaké obuvi vyrazím přesně za dva měsíce na TdMB. O testu oblečení, abych minimalizoval váhu batohu. Obé dopadlo celkem uspokojivě. Dolomity jsou nejkrásnější hory v kterých jsme kdy byli, i proto jsem tu již po šesté…

16.června – Včerejší hospoda s horalama bylo to nejlepší naladění před odjezdem za horou vysokou. Zítra sbalit, vyměnit € a v sobotu brzy ráno směr Mnichov, Innsbruck, Brenner až do Dolomit. Už abych tam byl!

1.června – Vzhledem k dnešní návštěvě a hlavně výsledkům v ÚVN jsem nucen odstoupit ze sobotního ultratrailu. Další akce budou, i přes bolest. Lepší zprávou je, že je hotov návrh na cílová trika TdMB 2022 (trek se vším všudy, tedy i s trikama), samořejmě díky Michalovi, ale hlavní návrh byl můj 🙂

21.května – Konečně jsem doplnil tři poslední akce. Každá z jiného soudku. Od teď to bude na stejné brdo. HORY! Za měsíc touto dobou buď budeme popíjet v Dolomitech kávu na některé z chat a nebo budeme funět do kopců a obdivovat horskou scenérii. Ještě před tím si já ale projdu peklem 🙂 Čertovskej ultratrail!

14.května – Za chvíli jedeme na Moravu zrelaxovat duši do sklípka. No, a v pondělí jdu na RAMMSTENy! Podle všeho show jaká tu ještě nebyla, a už asi ani nebude…

11.května – Nelehké a smutné období snad pomalu odchází. Se ztrátou nejbližšího člověka jsme se vyrovnávali, jestli to vůbec jde, dlouho, a jen díky nejužší rodině a kamarádům jsme schopni nějak fungovat dál. Report z Velikonoc a z koncertu Kryštofa bude následovat. 

10.dubna – Vzhledem k obrovským problémům s leteckou společností TAP Portugal, jsem nucen pobyt na ostrově Terceira pro letošek zrušit. Náhradou budiž italské Dolomity. Jo, letos to bude fakt alpský rok. Další, pro nás, důležitá věc je, že od 1.5 se celá Itálie vrací do normálu, tj. do doby před Covidem, bez omezení! Na rozdíl od našich západních sousedů.

9.dubna – Rozhodnuto! Máme letenky na TdMB. V pátek 26.8 v brzkých ranních hodinách odlétáme přes Frankfurt do Ženevy, abychom hned odpoledne vyrazili za horou vysokou. A návrat v neděli 4.9 v noci.

23.března – Provedena registrace a platba na Čertovskej ultratrail

6.března – V úterý schůzka s parťákem na TdMB 2022. Proto jsem včera skoro celé odpoledne ležel v mapách a cestoval po různých servrech ohledně logistiky této bezpochyby složité expedice. Vše naplánováno, tak aby akce nepřesáhla max strop 10dní. Samozřejmě to nakonec bude trochu jinak 🙂 (dokonce máme den fora), ale pro ten pocit to musí být. Otázkou je co dovolí situace ve světě…

26.února – Po měsících čekání je to venku. Horská výzva letos nebude!

7.února – Ačkoli máme jako rodina teď uplné jiné starostia ceny za letenky jsou stále velmi příznivé, tak v příštích týdnech dojde k nákupu letenek na zářijový trek.

23.ledna – Člověk míní, život mění. Ve čtvrtek jsme měli jet za horou, ale jelikož nějaký moribundus skolil nejdříve mě a teď i Magdunu, tak nejspíš zůstaneme doma. Pro fanatiky, C-19 to není!

9.ledna – Dobrých zpráv není nikdy dost. Máme zarezervovaný a zaplacený YDYKSEB! Letos obveselíme jihočeskou Bechyni.

8.ledna – Stačila jedna nevyžádaná reklama na mobil, a změnilo nám to plány na letošní dovolenou! Čeština pro to má krásný slovní obrat, ZABÍT DVĚ MOUCHY JEDNOU RANOU. Právě jsem použil již tři roky starý poukaz od TAPAIR Portugal, letíme konečně do Lisabonu. Jenže z něj budeme pokračovat dál na ostrov Terceira, který patří pod Azory. Pokud covidmafie dovolí…..

26.prosince – Kapr sněden, poslední dárky rozdané, návštěvy za námi a my máme sbaleno a po dvou letech zítra vyrážíme za zimou do hor. I když předpověď vypadá spíše jarně, těšíme se, nějak bude. Přejeme klidný závěr roku. Přání PF zveřejním až někdy 30.12 🙂

20.prosince – Pracovní rok pro mě už skončil. Šumava zřejmě taky klapne, předpověď vypadá typicky vánočně, uvidíme. Určitě to bude lepší jak vloni, kdy jsme smrděli v Praze. Klidný předvánoční čas.

11.prosince – Zveřejněn plán (přání) akcí na příští rok, a začala distribuce kalendářů. Letos v rekordním čase, ty co odchází poštou jsem dnes odeslal. A další bude dnes předán v Kobyle.

1.prosince – I když na to není moc nálada, tak jsem teď poslal do tisku kalendář na rok 2022. Vlastně jen proto, že jsem milovník tradic. Třináctý rok už asi tradicí je. Za zmínku stojí to, že příprava trvala necelých 24hodin. Od výběru přes post processing, popis až po odeslání. Samozřejmě díky Michalovi. Snad ten příští rok bude lepší než ty dva poslední.

12.listopadu – Doplnil jsem konečně report z Varů. Zítra jdeme s Jitkou a Karlem po roční pauze na svatomartinskou husu. Mám trochu obavy, aby to zase nebylo na delší dobu naposled. Coronafašisti tlačí na pilu, nevím jak dlouho ještě bude trvat než to bouchne…. Povánoční Šumavu si myslím můžeme opět odpískat. Plánů na příští rok je spousta, uvidíme co nám dovolí.

23.října – Šumava za námi a Karlovy Vary před námi. Děsně tajný dárek 🙂 Magduně odhalen. Díky velké spokojenosti z loňského července za chvilku vyrážíme do Varů na údržbu našich chátrajících těl 🙂 a opět do stejného resortu.

12.října – Pátek, a odjezd na Horskou Kvildu, se blíží. Počasí slibují slušné, ale o to v tomto případě asi moc nejde. Utužíme rodinu, popijeme a oslavíme Magduny narozeniny. 

22.září – Počasí na prodloužený víkend slibují parádní, tak snad jim/nám to klapne. Už oba potřebujeme utéct z pracovního kolotoče. Chtěl jsem jet již v pátek, ale hotel je obsazen. Tak až v sobotu….

10.září – Dnes mi strýček gůgl připoměl (přes fotky Google), že přesně na den před 7 lety jsem stál, společně s Karlem a Pavlem B, kdesi na pomezí Itálie a Rakouska v Zillertalských Alpách na ledovcovém vrcholu, nejvyššího tohoto pohoří, Gran Pilastro 3 510m. Byl to povedený výjezd, protože druhý den se nám podařil další vrchol, Punta Bianca 3 370m. Tvl, to byly časy! Aby toho nebylo málo tak v tento den před 4roky, jsme opouštěli s Monikou švýcarský Zermatt, cíl treku Haute Route. Parádní výkony! Příští rok na to snad konečně navážu.

21.srpna – Jsme v pořádku doma. Jakýsi report bude následovat, ale nevím jak uchopit 🙂

20.srpna – 28.ročník odpočítává poslední hodiny, Jarda s Martínkem už museli odjet, a my užíváme volna. Počasí nám letos úplně nepřálo, 12stupňů přes den není standardní teplotou v polovině srpna. I tak jsme si to užili a bude na co vzpomínat.

13.srpna – Zítra na Ydykseb! Popravdě nevím co od toho čekat. Jede nás o jednoho méně, a ne uplně řadového člena. Míla právě v těchto chvílích leží na sále na Homolce (20:30h). Chlape drž se, my to tam bez tebe musíme nějak zvládnout.

4.srpna – Zítra vyrážíme opět za horou. Za horou Jesenickou na Horskou výzvu. Letos už po deváté…. Cílem je dokončit, neboť laborování se šlachou jakéhosi Achilla stále tak trochu trvá. Ale vzdát se jen tak nehodlám. Počasí nevypadá uplně ideálně. Trasa je kratší než moje loňská beskydská, méně náročná. Co je největší změna, bydlíme pár metrů od startu! Když si vzpomenete pošlete mi nějakou tu energii, start je v sobotu v 9:20.

25.července – Včera jsme po 14h jízdy, ve 22:20 dorazili spokojeni domů. Ani příšerná cesta přes Švýcarsko, zřejmě se nechali inspirovat naší Dé 1, nám dojem z parádního Alpského tripu nezkazila. Po aklimatizaci bude reportáž s myslím parádníma fotkama. Příští víkend oslava narozenin našeho malého fotbalisty (nebo horala?) a ten další, už očekávaná Horská výzva…

22.července – Alpský zážitek se pomalu blíží k závěru. Jsme maximálně spokojeni ve všech směrech. Počasí, teď už si to můžu dovolit, vyšlo na 1*. Že budu ve třech a půl tisících metrech na ledovci v krátkém rukávu a s rozhledem široko daleko jsem si přál jen v těch nejtajnějších snech. Ubytování také klaplo včetně regionální stravy. No, domu se nám opravdu nechce. Dnes poprvé, od soboty, byl Matterhorn v mracích, vykoukl jen chvilkama.

14.července – Pracovní povinnosti pomalu ustupují přípravám na páteční odjezd. Zítra výměna peněz, sbalit, a v pátek ve 4h ráno směr země fotbalových mistrů Evropy.

1.července – Pomalu balíme na výjezd do malých českých hor, Krkonoš, ale pozornost se už více ubírá na trip do velkých Alp, kam zamíříme přesně za 14dní. Těším se strašně, dokonce i na cestu. Jen doufám, že nám psychocovidový úředníci nebudou házet klacky pod nohy. Jo, a Itálie je celá v bílém, včetně našeho regionu Valle d’Aosta.

25.června – Léto v plném proudu, i když nám příroda ukazuje, že se jí nelíbí jak s ní bojujeme. Itálie je komplet v bílém, samozřejmě krom našeho regionu 🙂 , ale to neva, protože já mám obě dávky a Magduna bude mít v neděli. Navíc od pondělí 28.6 bude celá Itálie bez roušek, tak snad ta jejich Delta ještě chvíli počká….. Užívejte léta.

13.června – Asi se řítím do průseru, právě jsem se registroval na Rock Point Horskou výzvu v Jeseníkách, trasa Half, ale o proti loňským Beskydům je kratší o 5 km, převýšení necelých 3 000m  🙂 Jo a taky jsou tři občerstvovací stanice. 

6.června – Podle prognoz, by celá Itálie mohla být koncem června v bílem, což se skoro rovná normálu! No, a my se před Alpami pojedeme rozdýchat do Krkonoš.

30.května – Po včerejší návštěvě pivní osvěžovny se spolkem Ydykseb, dnes další krok k normálu. Ačkoli ještě nemám registraci na HV Half v Jeseníkách, nebyla spuštěna, máme potvrzené ubytování! Přímo u startu v hotelu Červenohorské sedlo a v rámci aklimatizace už od čtvrtka 🙂

25.května – Celá Itálie je již ve žlutém, myslím, že teď už nás snad NIC a NIKDO nezastaví. A další dobrá zpráva. Chlapi co dělají Horskou výzvu to nevzdali a letos budou tři akce (místo původních šesti…) Vzhledem k termínu se můžu „trefit“ jen do Jeseníků. Otázkou je co na to můj pravý běhák, který je stále intenzivně rehabilitován a tudíž bez treninku…. Přihlášku podám a pak se uvidí.

13.května – Region Valle d’Aosta už je oranžový!

11.května – Konečně nějaká lepší zpráva! Mám v sobě první dávku toho svinstva, Magduna jde v neděli. Tzn., že 27.6 jsme oba opíchaný, takže by výjezdu pod Matterhorn nemělo nic bránit. Snad jen to, že region Valle d’Aosta, je jako jediný červený v Itálii  🙂

1.května – Jakoby těch zákazů a omezení nebylo málo. Mám zánět achilovky (zřejmě z běhu)  chodím na rehabilitace a nesmím běhat. Stejně zřejmě Horská výzva podlehla covidové hysterii, takže 10ti letá tradice v prdeli. 

18.dubna – Dost vězení a zákazů! Předposlední květnový víkend jedeme na Moravu do sklípka. Bohužel termín koliduje s jinou akcí Karla, shodou okolností, také na Moravě. Nevím, ale neočekávám, že by byla vůle změnit termín této akce….

11.dubna – Asi jsem snílek, optimista možná i fanatik, a nebo taky blázen. Za 12dní jsme měli letět do Lisabonu, dnes jsem letenky a pobyt zrušil. A zároveň objednal, snad letní výjezd do Alp. Basecamp změněn, a myslím, že k lepšímu. Došlo to tak daleko, že si nechám špejle napíchat kamkoli, hlavně ať nás nechají vyjet. Lokalita zůstala stejná, jen ubytování jiné. Naladilo mi to tak, že bych jel hned zítra!

2.dubna – Jelikož s opravdovým cestováním je Ámen (snad dočasně), tak trochu návrat do minulosti. Přidal jsem zde report z roku 2015, to Vám byl krásný svět… 

2.dubna – Ministr vnitra a šéf ČSSD Jan Hamáček: „Lidi, neblázněte, zůstaňte o svátcích doma, i když bude krásně! Je brzy chodit na návštěvy a na koledu, cena by byla příliš vysoká. (…) Vydržme to, prosím. Pomlázku si užijeme příští rok!“ Příspěvek je ovšem z loňského jara…. Jednu jistotu ale máme. Hamáček už příští velikonoce nebude ministrem a zřejmě ani politikem. Ideální stav by byl, kdyby byl v teplákách.

27.března – Jestli opět nelžou, tak 17.dubna pojedeme konečně vzbudit chlapy z Blaníku 🇨🇿 ! A kdyby náhodou zase lhali, tak tam stejně pojedu! Kdo by se chtěl připojit ať se ozve.

17.března – Poslední dobou hodně cestuji, hodně za hranice okresu, v galerii telefonu, v galerii počítače, na stránkách fotoknih, v dokumentech na internetu. A už mi to fakt nebaví! Dodělávám už třetí fotoknihu i s texty, nebudu mít o čem  psát 🙂 . V kalendáři mám teď na březen fotku z mého prvního ledovcového vrcholu, Gran Paradiso 4 061m, kdesi v Grajských Alpách, v Itálii. Psal se rok 2010 a tohle byla první opravdová vrcholová expedice. Expedice, kde vše co se naplánovalo, se podařilo splnit, ba ještě něco navíc. Krásná doba, nevím, jestli se to ještě někdy vrátí do takového stavu, abychom mohli užívat života a nechodit jen do práce (a to ještě jen ti šťastnější). Nebaví mi sledovat každý večer nešťastníka v TV, který mi pořád dokola vysvětluje, jak si mám mýt ruce, že mám dodržovat rozestupy, že mám…..atd. V respirátoru se dusím pod heslem, že budu já a mé okolí zdravější. Seru Vám na to. Je mi z toho na blití. Už jsem i slevil s očkováním, ale to jen proto, že jiná možnost, jak se přiblížit k normálu už nebude. Jenže než na nás dojde řada, tak tu bude dalších 100, 500, 900 mutací. Sere mi to, a vím, že nejsem sám.

PS:Do voleb se mi opravdu čekat nechce!

28.února – Taky si připadáte jako cestovatel Holub?  30.ledna letošního roku jsem tu zmínil, že jsem rád, že mohu (zatím) svobodně vykonávat své povolání. Teď jsem pár desítek minut trávil tím, že jsem na internetu hledal vyhovující žádost k opuštění okresu za výkonem svého povolání (jako OSVČ, nemám zaměstnavatele) Mě to přijde jak z hodně, ale hodně dementního snu alá hluboká totalita nebo Protektorat Böhmen und Mähren. A jestli mi zavřeli velkoobchody elektro, tak si tu žádost můžu tak akorát narvat do rypáku, jestli tam zrovna nebudu mít špejli z jistě čistého výběrového řízení na test proti Byznys Covidu.

26.února – Protože jste nezodpovědný a nedodržujete opatření naší starostlivé vlády tak na Blaník nepojedeme, pojedeme tak akorát do prdele. Konec hlášení.

24.února – Tak jestli nás od pondělí definitivně nezavřou (což je hodně reálné) tak to vypadá na Blaníku na slušnou sestavu. A to je dobře, moc dobře….

21.února – Zoufalá doba plodí zoufalé lidi a zoufalí lidé dělají zoufalé činy. V sobotu 6.března jedeme s Magdunou na bájnou českou horu Blaník 🇨🇿 probudit blanické rytíře. Myslím, že zaspali….

8.února – Když se to se*e tak se to se*e! Registraci B7 jsem prošvihl. Že je tam limitovaný počet závodníků jsem věděl, ale že bude registrace vyprodána během několika minut!! to jsem uplně netušil. Navíc oznámení termínu proběhlo na fejsbúku, který nemám a nikdy mít nebudu. Monika mi to sice hlídala, ale neuhlídala… Jakási šance na účast ještě existuje, koupit registraci od někoho kdo se nebude moct zúčastnit, opět přes fejsbúk. Nicméně Horská výzva snad bude a nejen jedna 🙂 V treninku pokračuju dál.

30.ledna – Jelikož destrukce normálního života stále sílí, tak jsme letošní plány zrušili. Což neznamená, že budeme hnít za ostnatým drátem! Hned jak se něco naskytne jedéééém. Nikdy bych si nepomyslel, že budu šťastný za to že mám práci a že ji můžu (zatím) svobodně vykonávat.

5.ledna – První dobrá zpráva v novém roce! Máme zajednán Ydykseb! Letos jsem to vzal plně do svých rukou a vybral lokalitu Krušné hory (loni se nám tam s Magdunou vážně moc líbilo). Jedeme do Tisové u Nejdku, na nás až možná moc luxus, ale takovou chalupu jsme ještě neměli. Mimo jiné je tam opět ping pongový stůl, což znamená, že budu obhajovat  titul YDYKSEB OPEN z roku 2020! A a to je fakt výzva 🙂

31.prosinec – 29.prosince jsme aspoň na pár hodin vyrazili na Šumavu, kde jsme předchozích 13 let trávili tento povánoční čas. I když to bylo jen pár hodin, tak ten závan svobody nám trochu dolil optimismus a energii do dalšího „boje“ s kým vlastně…? Zima se nám předvedla v plné kráse, slunce i chumelenice s větrem do tváří. Káva, čaj a cukroví sebou, cílem byl symbolicky pramen naší Vltavy. Ať se Vám všem daří!

24.prosinec – Klidné a pohodové Vánoce, klidnou mysl, nepodléhat negativismu z médií a svět co nejvíce podobný normálu, to bych si moc přál pro nás všechny. Ještě dodám, brzy na viděnou někde v horách….

16.prosinec – Včera jsem přivezl kalendáře a dnes, ty co odchází poštou, odeslal. Tygr ze Stromovky opět nezklamal, spokojenost jak s kvalitou tak s cenou. Aspoň nějaká jistota v této podivné době. Ještě dvakrát do práce a koneeeeec!

14.prosinec – Mé největší vánoční přání je, aby chcípl PES! A nebo ať už táhne aspoň do hajzlu. Čím dříve, tím lépe.

7.prosinec – Odeslal jsem data k tisku kalendářů. Letos je hodně zvláštní oproti letům předchozím. Pojal jsem to jako ohlédnutí za předchozími 11ti lety fotografování a našeho cestování. Nadšení Michala (opět má lví podíl) z výsledku mi dost překvapilo. Je na co se těšit. 

24.listopad – V sobotu večer jsem sestavil kalendář na příští rok. Zatím je skrytý, a nejen proto, že jsme u toho popíjeli červené moravské 🙂 Spíše čekám na „vyjádření“ systému PES, nebo jak se ten jejich nástroj jmenuje.

11.listopad – Prodloužený víkend v Krkonoších je pro změnu také v hajzlu (rozuměj přesunut na příští rok, pokud nepřijde 325 vlna covidu) To nás ale nemůže zastavit. Krkonoše budou, sic jen v sobotu, ale budou!

2.listopad – Plánovat si něco na dny, týdny asi nemá smysl. Tak zkusíme na měsíce 🙂 Důležité je se rozhodnout a pak si za tím rozhodnutím stát a hlavně i jít, v tomto případě běžet. Jdu do toho!

21.říjen – Tak jsem si asi 22hodin užíval to, že v sobotu vyrazíme, místo Slovenského ráje, do českých Jizerek. A zase hovno! Karel i poslal zálohu. Nevím kam toto spěje, kdo tohle všechno zaplatí? Miliarda sem, milarda tam. Průser v ekonomice bude daleko větší než to, co páchá nějaký vir. Nejhorší co se mohlo stát, bylo svěřit vedení státu zelenýmu mozku.

11.říjen –  Tak nevím jestli má vůbec cenu cokoli plánovat. Vždyť ty zm*di už nám zakazují se i sejít v klidu na pivě. Tak, jak jsme konali s Magdunou na jaře. Doma NEBUDU! A třeba se poser plukovníku….

5.říjen – Snad to nezakřiknu, povánoční Šumava klapne. Letos i s Berouňákama a opět v Klostermannce.

29.září – Včera návrat z Č.Krumlova, bylo fajn, zítra bude malý report a pár fotek. Zřejmě to vypadá, že to byl na dlouho poslední výjezd…. Po dohodě s Karlem jsem dnes žádal o zrušení pobytu ve Slovenském ráji, bohužel. Náhradní akce asi bude, ale nevím jestli se zúčastním. 

24.září – Tak už zase balíme 🙂 prodloužený víkend v Č.Krumlově bude zřejmě hodně relaxační, kavárenský neboť předpověď je hodně pesimistická. Nevadí, pořád pršet určitě nebude a do hospody, kavárny přece neprší 🙂 Horší je to s výjezdem do Slov. ráje, bratři nás nechtějí a my budeme muset improvizovat, no uvidíme. Třeba nás Prýnula zavře doma a bude to.

17.září – Sbaleno, již třetí balící víkend v řadě, a ještě čekají dva 🙂 Zítra mi trochu děsí ta nešťastná dál nic e D1, možná víc než ty sobotní kopce. Když si vzpomenete tak prosím o trochu energie, budu ji potřebovat. Počasí vypadá nadějně, vedro by být nemělo.

14.září – Upraveno zobrazování fotografií v galerii. Již jde zobrazit i další stránka

12.září – Jsme ve zdraví doma. Chce se mi říct bohužel… Tatranská náplast za Alpy splnila, a v mnohém, i předčila očekávání. Opravdu se nám zpět do Rouškova nechtělo. Report s fotkami bude následovat, neboť v pátek opět vyrážíme na východ, Beskydská Horská výzva volá. Tréninkový test v Tatrách se vydařil.

4.září – Kočár načančán a připraven, západní měna pro východní zemi vyměněna, teď už jen zbývá napsat to co tu dlouho nebylo. Hory volají a já musím jít…

2.září – Je tu září, a to býval měsíc Alp. Letos díky Svědkům Covidovým musíme dát za vděk „jen“ Tatrama, za to ale Vysokýma 🙂 Ale v příštím kalendáři se na tuti objeví Alpy, a minimálně 2x! A aby toho nebylo málo tak asi i velký Alpy! (tzn. trek na minimálně 8-10dní) Přišla nabídka, která se prostě neodmítá.

28.srpen – Dálniční známka do Tater online zakoupena. Už se nemůžeme dočkat až vyrazíme, se normálně těšíme i na tu cestu 🙂 Z nominace na říjnový Slovenský ráj vypadla ze zdravotních důvodů Andy a jelikož se nenašel žádný odvážlivec, který by do toho šel s námi, jedeme v pěti. Karel již zakoupil lístky tam i zpět (tak na tuhle cestu se fakt netěším). Teď už si jen přát, aby Svědci Covidovy nezačali zase blbnout….

15.srpen – Jsme v pořádku doma. Těšil jsem se na odpočinek což tento týden splnil vrchovatě, popravdě až moc. Večer si trochu zarebelujeme pod Žižkovskou věží a v pondělí zase do víru pracovního, vydělat, aby bylo za co užívat v Tatrách. Konečně akční dovolená! Mějte pěkné léto.

13.srpen – Expedice Ydykseb pomalu míří k cíli. I letos spousta zajímavých zážitků 😀 jen to vedro nemělo být až tak velké. Nicméně, už se teším do Tater s Magdunou. Včera velké zpestření návštěvou Moniky s malým Martinkem, mimochodem třetí generace Expedice Ydykseb.

23.červenec – Včerejší degustace rumů v baru Bartida byl velmi zajímavý počin, hlavně zpáteční cesta domů byla veselá. Zajímavé vyprávění o historii a výrobě s ochutnávkou zřejmě kvalitních vzorků. Nicméně víno a hlavně pivo nám zůstává podstatně blíž 🙂

13.červenec – Tak se povedly i letenky. Že je budu objednávat v norštině a doplatek bude též v norských korunách, to by mi fakt nenapadlo. Ještě, že jsem takový lingvista 🙂 A ve středu dorazí velká zásilka z Jižní Moravy, z Čejkovic, aby bylo co pít na Ydyksebu. Pěkné léto všem.

12.červenec – Konečně jsem provedl (a uhradil) registraci na HV 2020 v Beskydech. Trochu mi děsí blízkost ohniska covidu 19 v Karvinné, ne proto, že se nakazíme, ale že to zase někdo zakáže… Ubytování je od cíle a startu vzdáleno 4km, takže jestli tam Magdunu nepustí autem, tak si dám 49km 🙂

11.červenec – Ještě jsme si letos ani pořádně neužili dovolených a už máme první vlašťovku na příští rok. V dubnu (23-30.4) snad konečně Lisabon. Letos objednaný hotel je beznadějně vyprodán na celé jaro a část léta, tak jsme vybrali a zabukovali jiný hotel. Letenky jsou v jednání, s vrácenými vouchery jsou trochu problémy.

3.červenec – Proměna turistů v lázeňské seladony proběhla velmi lehce a rychle. Zrelaxovaní, odpočatí a spokojení jsme se vrátili domů. Výborný nápad, protože tohle asi těžko ještě někdy zažijeme. Report z Božího Daru a z Varů udělám asi přes víkend.

3.červenec – Zatímco jsme se láznili, došlo k další, snad již poslední změně v Horské výzvě… Ani Šumava, ani Krušné hory ba ani Pálava, ale Beskydy! Letos z původně 7 avizovaných závodů budou, snad, jen dva. Jeseníky a údajně nejtěžší trasa – Beskydy. V termínu Jeseníků jsem na Ydyksebu, ale Beskydy, ty dám. Takže týden po Tatrách pojedeme do Beskyd!

24.červen – V pátek vyrážíme na západ. Nikoli na ten, na který jsme si poslední léta zvykli, ale na západ Čech. Nejprve víkendovka na Božím Daru, poté přesun na generálku těla (snad i duše) do Karlových Varů. Počasí vypadá, že dostane rozum a bude i letní. S radostí jsem zjistil, že v letošním květnu otevřeli na B. Daru pivovar! Vypadá to, že letošní jaro/léto je ve znamení pivovarů a skokanských můstků, neboť jsme už letos skákali na Zadově, v Harrachově, tam dokonce z několika, no a kousek za hranicemi u Němců je Oberwiesenthall, kde jsou můstky též a zrovna tam se v sobotu vydáme 🙂

14.červen – Teď jsem z hrůzou zjistil, že mi zrušili závod Horské výzvy v Krušných horách. Rána z největších, letos mám fakt natrénováno hodně slušně. Náhradou zřejmě bude v říjnu bonusový závod HV na Pálavě, ale jen 26km. A nebo taky na ten Boží Dar pojedeme (ubytování je zabukovaný) a já si tu trasu uběhnu sám…. Ach jo, tohle mi dělat neměli!
7.červen – Hlásíme návrat z deštivých Krkonoš! Prodloužený víkend se více než vydařil. Report bude následovat.

23.květen – Další ztráta, zrušeny červnové Tatry. Nejvyšší slovenské hory nahradí nejvyšší české hory. Snad se na Slovač dostaneme aspoň na podzim.

18.květen – Jak na vojně, situace se mění každým dnem. Dnes jsem požádal o zrušení pobytu v Itálii, představa shánění šťourače rypákového na hranicích mi děsí. Vyjedeme až to bude více v normálu.

16.květen – Tak Italové docela překvapili. Otevírají hranice 3.června, bez omezení a karantén! My se tam nakonec snad podíváme 🙂 , jestli je ovšem otevřeme my…..

10.květen – Další útěk před pandemohysterií a dohádováním se kdo nás vlastně osvobodil jsme provedli ve státní svátek 8.5. Původně avizovaný okruh jsme operativně změnili. Na rozcestí Nová Studnice jsme odbočili směr Prášily. Tam byla větší jistota občerstvení, což se v penzionu U Michala potvrdilo. Plzeňská 12 přišla vhod, a káva od Pampelišky taktéž. Všude už poměrně dost lidí. A většina rozumných, tzn. bez náhubků. Zajímavé je, že na stezkách, v lesích bylo turistů minimum. Cestou zpět, opět příjemná zastávka v pivovaru Lyer, a nákup zlatavého moku domů. Itinerář zde. Vzkaz politikům:„Přestaňte řešit Chorvatsko, nenuťte nás nosit hadr na hubě, nechte nás normálně žít a nesnažte se pořád myslet za nás. My už to nějak zvládnem!“

5.květen – 20:18 před pár minutami MUDr cové podlehli tlaku organizátorů masových běžeckých závodů! Chvála Bohu, zvítězil zdravý rozum! Takže aspoň jedna tradice zůstane neporušena. Horská výzva 2020 bude!

5.květen – V pátek 8.5 opět do přírody! Tentokrát máme v plánu tento okruh. Poté opět přesun na Modravu do pivovaru 😀

1.květen – V sobotu 25.4 jsme z víru města a hlavně koronavirové hysterie unikli do šumavských hvozdů a plání. A bylo to super. Cílem byl vrchol Přilba 1221m nedaleko obce Nové Hutě. Počasí vyšlo, i když předpověď byla spíš pesimistická. Parádní okruh po místech, kde jsme byli poprvé. Cestou několik posezení, nikde nikdo. Potkali jsme cca 8lidí, jaký rozdíl oproti fotkám z pražské Náplavky téhož dne…. Itinerář trasy zde. Jediná, malá, výtka, oproti Jizerkám všechny chaty (i výdejní okénka) zavřena… Ale jelikož jsme Šumavy znalí, a věděli jsme, že na Modravě bude otevřen pivovar Lyer, neváhali jsme a dvě Petky si odvezli domů. Mimochodem pivovar se rozrůstá, bude větší horní terasa, výrobna piva i kuchyně, je nač se těšit. Touto dobou jsme měli být v Lisabonu, slabá náplast, ale i tak to bylo fajn. Na závěr si neodpustím malý vzkaz: „Prymulo, jdi už do zádele!“

14.duben – V sobotu jsme už nevydrželi a vyrazili do přírody. Jeli jsme na Ještěd. Krásné skoro letní počasí, pohodový okruh o délce 15km, dokonce i točená Plzeň v chatě Pláně (pro udavače, piva podávána z okénka za dordržení veškerých hygienických opatření!) Stejný nápad mělo cca několik desítek lidí, všichni se chovali jako běloši, tzn. normálně. Roušky při vzájemném míjení se. Kde jsou ty časy, kdy to stálo za hovno…? Jinak v Alpách jsem každý den pomocí vlastních fotek a vzpomínek nebo sledováním různých dokumentů. Tak nějak si toho všeho víc vážím…

29.březen – Včera email od TAP Portugal, nabídli voucher v hodnotě zrušených letenek do Lisabonu, zároveň jsem zrušil bezplatně pobyt tamtéž 🙁 Tak snad příští rok.

28.březen – A další dobrá zpráva! Právě mi potvrdili z Božího Daru rezervaci ubytování na HV 2020 tamtéž. Bydlet budeme zde. A registraci na HV half už mám také potvrzenou, jako čtvrtej 🙂

24.březen – V záplavě každodenních zpráv z médií o koronaviru, konečně také lepší a zajímavější informace. Rock Point vypustil info o HV 2020. Letos mě nejvíc zajímá 3.závod v Krušných horách. Start a cíl na Božím Daru. Po shlédnutí mapy zde, jsem se lehce orosil… Ten závěrečný kopec je vražda! Ale těším se, moc. Výzva jak má být! Jo, jdu opět do HALF, 42km, převýšení 1 411m…. Klidně i s rouškou 😷

16.březen – V kalendáři mám dole poznámku, že bude průběžně upravován. Že do něho budu muset hrabat až takovým způsobem, to jsem nečekal… Ale to je asi to nejmenší, i když zrovna na Lisabon jsme se těšili hodně. Uvidíme jak se bude situace vyvýjet dál, pomalu se smiřuji, že první čtyři akce budou odpískané…

28.únor – Za týden touto dobou budeme sedět v Chatě na Šeráku. Vzhledem k šílenému pracovnímu vytížení se dost těším, potřebuju vypadnout. Podle posledních zpráv je přímo na Šeráku 80cm sněhu, takže zima. Jedeme v super složení, tak doufám, že si to užijem! Online report zkusím přímo tady jako test na léto…

24.leden – Pěkně se nám to kompletuje. Dnes potvrzen Ydykseb, včera potvrzena rezervace na Slovenský ráj. O víkendu zabukovány Alpy, no paráda. Pak se divíme, že ten čas tak strašně letí

22.leden – Karel zajistil ubytování na (snad) sněžnicovou akci v Jeseníkách, a já právě poslal poptávku na podzimní retro akci ve Slovenském ráji. Když vše klapne budeme bydlet v Ranč Podlesok, kde se nám tehdy před léty tůze páčilo, pamětníci jistě vědí 🙂

2.leden – Včera návrat ze šumavské Modravy. Návrat krušný, protože oslava příchodu nového roku se víc než vydařila. Asi jeden z nejlepších Silvestrů za poslední roky. I sněhu jsme si užili docela dost.

18.prosinec – Počasí je naprostej blázen! Mít kolo, berem ho sebou na Šumavu. Ještě zítra do práce, v pátek už asi ne, v pátek večer besídka v Brandýse, v sobotu s Karlem a Jitunou procházka vánoční Prahou zakončená U Vejvodů a svátky můžou začít.

11.prosinec – Tygr ze Stromovky opět nezklamal, a kalendáře dodal v mém termínu. Takže nic nebrání tomu, abych jich pár zítra předal v Kobyle.

2.prosinec – Kalendář je v tisku, z fotek jsem byl malinko rozpačitý, ale společně s Michalem jsme vytěžili z minima maximum, takže se je na co těšit (třeba trochu jiný formát a další změny). Zřejmě budou k předání 12.12 v Kobyle. Víkend na Moravě se vydařil, hlava vyčištěná (na jak dlouho…?) No a plány na příští rok, s překvapeními, jsou již také venku.

25.listopad – Po delší době nějaké novinky. Dnes jsem udělal širší výběr fotek na kalendář. Ve středu jdu k editorovi, který fotky vyhodí a dosadí jiné 🙂 , ale to neva. Jinak v sobotu vyrážíme na Moravu do sklípku, kam už se těšíme neb je třeba načerpat síly na ten předvánoční chaos a hlavně na finále pracovního roku. No, a 27.12 směr Šumava! Jo, a plány na další rok jsou už také z větší části hotové.

14.září – Dnes po roce návrat na Pražský hrad, kde se koná vinobraní. Opět sami, Karla nepustí nemoc a Franta tu má návštěvu. Report z Julek mám rozdělaný už asi tři neděle, chybí můza na psaní a taky je moc práce na PC. Ale na druhou stranu již máme zajištěnou jednu akci na příští rok, který se pro nás ponese v jednom zajímavém duchu…

16.srpen – Konečně jsem doplnil report z Horské výzvy. Ydykseb zmáknu snad zítra. V neděli v 5hod ráno vyrážíme směr Slovinsko do Julských Alp. Dnes jsem mluvil s Michalem, nálada a připravenost, u nás u obou, není uplně ideální, ale to nic neznamená. Mám sbaleno, zítra pro éčka pak vydatný spánek a jedéééém.

21.červenec – Nejhektičtější víkend posledních let se blíží ke konci. V pátek v 17:04 nám naše jediná dcera porodila první vnouče. Martínek (pěkné jméno, že?) váží 3.37kg a měří 50cm. Kus chlapa, a Monika je neskutečná bojovnice. A já s velkou motivací s minimálním (spíše žádným) treninkem, dal o den později RP Horskou výzvu. Minireport bude snad zítra.

13.červenec – Za týden v tento čas, budu zřejmě trpět v šumavských hvozdech na mé už sedmé RP Horské výzvě. Letos s minimálním treninkem, ale s úplně stejným odhodláním jako v letech minulých. A možná bude i o jednu motivaci více, to, ale ukáže až úterý. Trasa stejná jako loni, tak snad zase nezabloudím.

5.červenec – Včera jsme se v 21h vrátili po více jak 20ti hodinové cestě unavení, ale šťastní a nadšení z Azor domů. Reportáž bude následovat po urovnání si všech zážitků a dojmů.

24.červen – Sbaleno. Jedno z nejtěžších balení. Váhový limit 8 + 2kg na osobu spolu s velikostním limitem, způsobil trochu problém se zabalením 🙂 V cílové destinaci, naštěstí, nepanují tropy jako tady, takže oblečení trochu více než méně. Jen fototechnika váží hodně přes 3,5kg… Ale povedlo se, no to spíš řeknem až se vrátíme 🙂 Všem klidné léto a spoustu zážitků.

6.červen – A už máme vše zkompletováno! 25.června ráno busem do Vídně, večer z Vídně letadlem do Lisabonu, brzy ráno zase letadlem na ostrov São Miguel, kde hned na letišti na nás bude čekat auto. Zabukování auta bylo opět s problémy (v jednu chvíli jsme měli objednaná auta tři….) Ubytování již také vyřešeno.

1.květen – Jelen zareagoval velmi rychle, takže máme ubytování.

30.duben – Tak dlouho jsem to oddaloval, až to řachlo. Letos opět „jen“ 18km v Železné Rudě RP Horská výzva, již po sedmé… Teď jen čekám na potvrzení ubytování U Jelena. A taky se už těšíme do Čejkovic, na víno, na zábavu a legraci…

24.březen – Včera krátce před půlnocí jsme se všichni v pořádku vrátili z Nízkých Tater. Bylo to fajn, počasí nemohlo být lepší.

16.březen – Konečně se blíží první větší akce roku. Ve středu na noc vyrážíme na sněžnice do N.Tater. Před odjezdem proběhne kratší soustředění v Kobyle. Trasy výstupů jsou připraveny. 1 2 nebo 3 a nebo to bude uplně jinak

6.únor – Nakonec změna, v Západních Čechách se mi odpovídající objekt na nápor spolku Ydykseb nalézt nepovedlo. Proto po 9 letech obšťastníme naší přítomností Jizerské hory, konkrétně Raspenavu. Myslím, že je na co se těšit.

17.leden – Michal zajednal ubytování na srpnové Julské Alpy. Basecamp bude zde. Temín v hlavní sezoně ne úplně ideální, kvůli Pavlovi T., který nakonec nedorazil ani na sraz. Ale na druhou stranu po dvou letech jedeme zase v šesti, což je potěšitelné.

21.prosinec – Kalendáře, až na jednu vyjímku a ty, které jsou až pod stromek, rozdány. Většinou chvála, a skromně si myslím, že to nebylo jen ze slušnosti. Dnes vánoční besídka, zítra, již tradiční, procházka s Karlem a Jitkou po vánočních trzích zakončená dobrým pivem a jídlem. Trochu mi děsí počasí, dnes jsem vyzvedl od Karla sněžnice na Šumavu, kde mezitím sníh slezl pod tíhou dešťových kapek a dokonce hrozí povodně…. No, příroda nám zřejmě vrací to jak s ní zacházíme….

15.prosinec – U nás už byl Ježíšek! Monika neudržela překvapení, přijedou se Štěpánem za námi na dva dny na Šumavu! Na rychlo sehnali ubytování, prima zpráva. Berouňáci už taky hlásili, že se potkáme na Modravě, no a 30.12 tradiční sraz se Štěpánkou a Jirkou v pekárně na Kvildě. No není to paráda? A další novinkou je, a to byla ta nejistota z předchozích aktualit, Monika se stane v létě maminkou! Už teď se těším až ho/ji budu zasvěcovat do krás hor a přírody….

3.prosinec – Právě jsem odeslal data kalendáře 2019 do tisku. Myslím, že se povedl, bude malinko jiný, ale oba s Michalem, jsme nadšený. A těší mi, že i letos tam má fotku Magda. Sobotní akce se vydařila. Máme se hodně co ještě učit v tom vinařském světě 🙂 , ale učni jsme snaživý. Jinak nejistota plánu akcí na příští rok se již proměnila v jistotu, takže podrobnosti 13. prosince v Kobyle…

1.prosinec – Zítra přijde můj editor a budeme připravovat kalendář k odeslání do tisku. Mimochodem, máme malé jubileum, bude to desátý. Letí to strašně moc. Jen doufám, že to nepřeženeme na dnešním královském koštu. Jinak plán akcí na příští rok má již několik jistot, ale zároveň i jednu velkou nejistotu. Ale ta se vyřeší v řádu několika dní…

20.říjen – Možná to vypadá, že se nic neděje, ale opak je pravdou. Své vědí jen zasvěcení, a to jsem jen já a Magduna, takže vlatně neví nikdo nic 🙂 Fakt, teď nic ventilovat nemůžu. Vše má svůj čas.

12.září – V pátek ráno vyrážíme směr Krkonoše. Těšíme se oba, počasí vypadá dobře. Cíl je jasný. Sněžka, a pak tour dolů po chatách s ochutnávkou místních piv až do Pece 🙂

2.září – Včera ve 2hodiny ráno jsme se předčasně vrátili z Alta via1. Důvodem skrečování byl zdravotní stav Moniky, a značně se zhoršující počasí. Byla to velká zkušenost a těžké rozhodování. Reportáž, a že je hodně o čem psát, bude následovat.

26.srpen – Sbaleno, v 17:15 nabereme kurs Benátky, kde za 90min přistaneme. Ubytování máme rezervované. Zítra ráno busem k magickému jezeru Lago di Braies a pak už jen pravá levá. Teď jsem se díval na webkamery a asi jsem to neměl dělat, přes noc napadl sníh zhruba všude od 1700m…. Dle předpovědí to byl jen takový malý zimní úlet. Tak uvidíme, pro zájemce ZDE bude probíhat, dle možností, nějaký report. Hory volají a já musím jít…

23.srpen – V pondělí proběhla schůzka v hospodě Na Radnici s Kondorama ohledně našeho pomníku kdesi v Julských Alpách. Pozitivní je, že jsme se všichni sešli, až na Michala (byl omluven), a že jsme se shodli na výjezdu někdy v týdnu okolo 19.srpna. Takže první příspěvek do kalendáře 2019. Každopádně bylo moc fajn se po delší době sejít v plném počtu. Na to, že v neděli letíme za horou, je nějaký moc velký klid. Já nemám ani pořádně připravený itinerář, tak trochu úmysl, budeme imrovizovat za pochodu 🙂

13.srpen – V sobotu návrat z rozpálených Beskyd do ještě více rozpálené Prahy. Reportáže a fotky z Horské výzvy a Ydyksebu budou v dnech následujících. Myšlenky, a nejen ty, už směřují na jihozápad, do Dolomit. Ve čtvrtek jsem nás odbavil na oba lety a včera jsme zakoupili jízdenky z Benátek do hooooor…..Se to blíží!

17.červenec – Včera dorazily cílová trika Alta via1, letos v oranžové barvě, vybírala Monika.

8.červenec – Díky Michalově buldočí snaze jedeme v září do Krkonoš! Reklamoval neuskutečněný let balonem a za vrácené peníze frčíme do Špindlu. Bohužel v temínu vinobraní na Pražském hradě, ale nevadí, tak si dá Miloš decánka bez nás, a to jsem si pořídíl nový červený trenky 🙂

4.červenec Dnes těsně před 4h ranní jsme opálení a spokojení dorazili domů z Kapverd. Reportáž bude následovat v příštích dnech, po nezbytné aklimatizaci.

21.červen – Před pár hodinama začalo astronomické léto. A to znamená, že se to začíná pěkně rozjíždět. Přesně za měsíc, doufám, budu v tuto dobu sedět a kouřit vítězný doutník v Železné Rudě po absolvování horské výzvy, mimochodem, už po šesté… Ale ještě před tím proběhne soustředění na Kapverdských ostrovech, kam odlétáme zítra ve 12:10 a po 6,5h letu přistaneme na Salu. Přejeme všem příjemné léto a spoustu zážitků.

28.květen – Zatímco si Monika užívá krás Mallorky, já provedl registraci a rezervaci ubytování na šumavskou horskou výzvu. Asi jsem vyměkl, ale letos dám jen trasu short 18km a ještě navíc sám. A basecamp máme opět v Hotelu Ostrý, neboť U Jelena probíhá rekonstrukce.

15.květen – Po neuvěřitelných peripetiích se mi podařilo zjistit kdo, kdy a jak provozuje přelety mezi Kapverskými ostrovy! A proto jsem už i zajistil ubytování na jednu noc přímo pod sopkou Pico do Fogo (2829m) na ostrově Fogo, což je nejvyšší vrchol souostroví. Takže bude i výstup na vulkán 🙂

10.květen – K reportáži Haute Route z loňského roku jsem přidal video, no spíš prezentaci fotek na youtube.

17.duben – V neděli se mi konečně podařilo zjistit spojení z Benátek do hor, a tím pádem jsem zajistil ubytování na první noc v Benátkách. Tam se opravdu nestihnem ani rozkoukat, letadlo přistane okolo 19h a ráno v 7:35 už pelášíme busem do Tyrol!

6.duben – Po X letech jsme trávili Velikonoce doma, v Praze, neboť mě zkroutila viroza, doplněná horečkama. Na druhou stranu, ten intensivní odpočinek, který nastal, přišel velmi vhod.

20.březen 13:30 – …a stalo se, právě dorazila SMS, kvuli nevhodnému větru let zrušen. A tím končí má anabaze u této společnosti.

20.březen 12:55 – Snad to nezakřiknu, ale cca za tři hodiny budu lítat nad Karlštejnem v baloně 🙂 a snad to nebude pět neděl jak v románu J.Verna, protože to bych pak nestihl velikonoční výjezd do Novohradských hor, kam už se těšíme.

2.březen – Dnes jsem se měl vznášet nad Karlštejnem v balonu. Po třetí zrušeno, tentokrát kvuli nízké oblačnosti…. Dávám jim poslední šanci, 20.3 v 16h. Nasranej jsem řádně.

22.únor – V 15h dorazí Pavel, vyzvedne mě a Karla, jedeme na Barrandov pro Andy a vzhůru do hor! Počasí vypadá, že bude tůze zimní, a to je dobře. Když to půjde, bude info zde

12.únor – Tento čtvrtek se doufám konečně dohodneme na podrobnostech sněžnicového výjezdu na Šumavu. Pro mě to bude zřejmě zátěžová zkouška pravého kolena, neboť s ortézou už skoro i spím. Bolí už asi 14dní, ale nevzdám se a jdu do boje. Díky tomu letos neuběhnut ani jeden km, tak uvidíme co to dovolí. Ale jinak se vesele plánují vysokohorské výjezdy 🙂

11.únor – Když Pán Bůh dá, tak se 2.března po půl čtvrté odpolední budu vznášet nad Karlštejnem v baloně 🙂 Snad to do třetice klapne.

28.leden – Před pár minutami jsem nám zaplatil letenky do Benátek na trek Alta via 1! Jen jsem, kvuli výhodnější ceně letenek, malinko upravil termín. Letíme 26.8 do Benátek a vracíme se 5.9 opět z Benátek. Cena? Zpáteční – 1864,-Kč/osoba včetně odbaveného zavazadla, opět s loni kritizovaným EasyJetem 🙂 asi jsem masochista, no nekupto.

16.leden – Z kalendáře zmizelo Mongolsko z důvodu velké pokuty pro cestovní agenturu, které patří rybářský kemp, který jsme měli rekonstruovat… Na jednu stranu dobře, mohu se věnovat zářijové akci Alta via 1

10.leden – Andy zajistila basecamp na sněžnicovou akci v šumavských Prášilech v termínu 22.2 – 25.2. Snad jen si přát, aby bylo to co ukazuje kalendář, zima a sníh…

27.prosinec – Salát s kaprem sněden, dárky rozbaleny a rok 2017 finišuje do cílové rovinky a my za chvíli vyrážíme na Šumavu. Sněhu dostatek, ale předpověď ne moc optimistická.

22.prosinec – Kalendáře rozdány, vesměs pozitivní reakce, což nás samozřejmě těší. Všechny vánoční večírky a besídky za námi, snad jen s jednou dnešní malou vyjímkou 🙂 Přejeme všem klidné prožití vánočních svátků, minimální nárust váhy a kopec štěstí, zdraví a spokojenosti do dalšího roku. PF2018

13.prosinec – Včera jsem přivezl kalendáře a výsledek je super. Po loňském slabším ročníku to, myslím, opět nabralo ty správné grády. Nerad bych to zakřikl, ale letos to i snad vypadá, že se po pár sezonách mezi svátky svezeme na běžkách a vyprášíme sněžnice!

30.listopad – Dnes mi Michal pomohl (no spíš zpracoval) nový kalendář, a je myslím na co se těšit. Možná ještě dnes, nejpozději zítra pošlu do tisku.

29.listopad – První vlaštovka na příští rok. Byla v plánu Asie, sice trochu někde jinde a hlavně výš, ale tohle se asi vážně neodmítá, a Manaslu tam bude stát i napřesrok. Květen příštího roku strávím na 99,9% pracovně s dlouholetým pracovním kolegou Pepou v Mongolsku. No, taky tak trochu výzva… Podrobnosti, kde konkrétně, budou následovat. A mám slíbené i hory ????

16.listopad – I když se o mě pokouší jakási viroza, tak se na hory těším. Podle webkamer se zřejmě potkáme i se sněhem. Budu ale radši, když bude sníh až po Vánocích na Šumavě.

6.listopad – Tak let balonem opět zrušen kvůli počasí… Další termín jsem zatím nevybral, trochu nestíhám.

24.říjen – Vypadá to, že jsme se uložili na zimní spánek, není to tak. Plány na příští rok jsou v plném proudu. Jen mi připadá, že nebude čas chodit do práce 🙂

27.září – Včera v 6:05 mi z důvodu nevyhovujícího počasí zrušili let balonem nad Karlštejnem. Náhradní termín je 6.listopadu ve 14hodin tamtéž. Mám sbaleno, v 20.30 sraz v Bredovským a ve 23h směr Slovensko, Žilina. Mám nejlehčí a nejmenší batoh co jsem kdy někam vyrazil. Hory volají a já musím jít… Online report bude opět zde

24.září – Konečně hotova reportáž z HR. Možná moc dlouhé, ale těch zážitků a příběhů bylo tolik, že to stručněji popsat nešlo 🙂 V úterý se snad, podle počasí, proletím v balonu nad Karlštejnem a ve středu další trip, slovenská Malá Fatra.

11.září – Včera těsně před půlnocí jsme unavený, ale zdravý dorazili domů. Obsáhlý report bude následovat v nejbližších dnech. Už mi zase mele pracovní proces…. Díky Moniky facebooku jsme byli poměrně dost sledování, a vida, právě jsme dostali nabídku na besedu, včetně videí a fotek, na policejním dětském táboře. Bohužel v termínu přechodu Malé Fatry.

30.srpen – Eura a franky zakoupeny, letenky vytištěny, sbaleno, zavazadla odbavena. A zítra v 10:40 směr Ženeva. Oba cítíme trochu nervozitu, Monika, že uplně neví do čeho se to pustila, a já jestli to zvládne. Jasně, že zvládne! Hory volají, a já musím jít… Držte nám palce. Pokus o jakýsi report bude dle možností probíhat zde

28.srpen – Lístky na Fatru už máme. Na rozdíl od lístků z Zermattu do Milána. Kluci švýcarský to mají tak ošéfované, že lístky online NELZE zakoupit, respektive jde, ale nelze si je vytisknout… Pouze poštou nebo osobně na nádraží. No a co, tak bude bojovka poslední den v Zermattu 🙂 za ty prachy co si za to účtujou…

25.srpen – Zítra zakoupím jízdenky na Slovensko, na Fatru. A před pár minutami jsem si zarezervoval let balonem (dárek od kamarádů horalů k 50tinám) nad Karlštejnem na úterý 26.9 od 7:30 (trochu jsem to prokaučoval, víkendy jsou beznadějně vyprodány…) 🙁

23.srpen – Včera jsme Na Radnici spontánně vymysleli podzimní oddechovku na Kondorům blízkém Slovensku. Přejdeme Malou Fatru od chaty k chatě od 27.9 – 1.10. A já jsem právě teď pro jistotu zajednal a zaplatil první a poslední nocleh na Haute Route. První nocleh v Argentiere v mě již známé chatě z 18.století (tam jsme končili TdMB 2009) a poslední nocleh v Zermattu

20.srpen – Zatímco probíhala rekreace v Krkonoších, dorazily trika na HR 2017. A Michal s Lenkou už řádí na divokém západě. A Karel s Daliborem se dnes vrací z Chočských vrchů.

11.srpna – Vypadá to, že se nic neděje, ale opak je pravdou. Právě jsem nám objednal cílová trika HAUTE ROUTE 2017, letos frčí zelená…

30.červenec – Dělají nám to kluci švýcarský jednodušší klik

26.červenec – Trochu jsem si hrál, asi proto, že už se nemůžeme dočkat:

24.červenec – Horská výzva za námi. Reportáž bude následovat.
15.červenec – Čekání, (nebo spíš lenost) se zase jednou vyplatilo. Právě jsme si koupili zpáteční letenky z Milana do Prahy. S EasyJet včetně odbaveného zavazadla za 1 177,-Kč! A to se vyplatí :))
9.červenec – Včera po 5h ráno jsme se vrátili z Kapverd. Od začátku až do konce bezchybná dovolená, plná relaxu, poznávání jiných kultur a v neposlední řadě vynikajícího jídla a pití, i trochu toho adrenalinu bylo. Reportáž zpracuji až si trochu zvyknu na ten „normální“ život.
25.červenDnes zakoupeny letenky na 31.8 směr Ženeva! Zítra až zabalíme na Kapverdy, tak koupím zpáteční z Milana, dokud je příznivá cena.

7.červen – Hotovo! Rozhodnuto! Po neuvěřitelných zvratech a vlastně i zmarech, konečně nějaký výsledek. Každá velká alpská akce se rodila v hrozných křečích, ale pak to za to stálo. Jestli to bude platit i nadále, tak toto bude nejlepší akce. Co se týká lokality, tak jednoznačně. 31.srpna odlétám s Monikou do Ženevy odsud vlakem do Chamonix a pak 10denní pouť do švýcarského Zermattu, neboli Haute Route v plné parádě. Z Zermattu vlakem do Milana a aeroplanem do Prahy. Těším se strašně moc, bude to zase něco uplně jiného.

21.květen – Není na co ani koho čekat. Itinerář cesty Haute Route je připraven, letenky skoro zabukovaný, takže teď už jen, aby se vyjádřil parťák…Čím víc to studuju, tím víc tam chci 🙂

1.květen – Tak to vypadá, že Rosťa definitivně ze zářijové akce odstoupí. Což je škoda, protože zůstáváme jen dva a to není úplně ideální… Zítra asi padne rozhodnutí, jsem připraven jet ve dvou a když nebude jiná možnost jedu sám. Další rok bez Alp nepřežiju….

30.duben – Změna základního tábora na HV 2017 v Ž.Rudě, pension Bultas mění provozovatele (bohužel) a nový provozovatel rezervace neuznal… Basecamp bude v osvědčeném hotelu Ostrý, tamtéž.

30.duben – Zřejmě bude změna lokality zářijové alpské akce. Vstoupil nám do toho jeden (ne)očekávaný faktor-žena jednoho z nás. Varianta B (moje) přechod Dolomit, varianta C (Michalova) královský alpský přechod Haute Route Chamonix – Zermatt . Mě pořád nejvíc láká Monte Rosa, ale projít Alpy z Chamonix do Zermattu? Jo, to beru! Další GR do kroniky výkonů.

19.březen – potvrzena rezervace ubytování na HV 2017 v oblíbeném penzionu Bultas. Teď už jen odběhat ty stovky kilometrů, abych tam nebyl do počtu….

5.březen – proběhla registrace a zárověň platba na Šumavskou Horskou výzvu. Teamy RAIDO a MÁMA S DCEROU se těší na Vaší přízeň.