Vinařství Výmola 3.11 – 4.11

Teplý podzim a chuť poznat něco nového nás zavedla až do Mikulčic do rodinného vinařství Výmola. S naší vinnou partou (poprvé jel i Štěpán, Moniky partner) jsme v sobotu po poledni vyrazili moravským směrem. Pavel domluvil degustaci na 18hodinu, ale ještě předtím jsme byli pohoštěni srnčím gulášem, neboť na lačno se pít nemá. Některým to stejně nepomohlo, nebudu jmenovat, ale Magda se ve 21:30 divila, že nosím brýle…. 

Vinařství, ubytování, pohoštění to vše bylo na špičkové úrovni. Degustace a prezentace vín, v porovnání s vinařstvím Bíza, trochu pokulhávala. Ale vytknout se nedá nic, jen máme raději vína sušší, oproti vínům polosladkým a polosuchým. Paní Výmolová je velice milá a příjemná hostitelka, pan Výmola vínem žije. Zábava klasika, hudba, tanec, jídlo, pití a hlavně legrace, někteří vydrželi až do brzkých ranních hodin. Výjezd splnil účel, v hledáčku jsou již další vinařství.

Já s Monikou jsme tento společensko kulturní víkend zakončili v neděli v pražské Tipsport Areně na koncertě D.Landy u příležitosti jeho 50tin. Už na něj taky došlo. A je vidět, že se zklidnil, i když u něj člověk nikdy neví 🙂 Každopádně ta energie z něho a z nadšeného publika se dala krájet