Vinařství Laurent Šatov 7.6 – 9.6

Po roční pauze jsme opět vyrazili na jižní Moravu na ochutnávku dobrého vína. Tentokrát jsme vybrali malé rodinné vinařství v Šatově Laurent. Další změnou bylo, že jsme vyjeli už v pátek ráno a odjeli až v neděli. Degustace proběhla v pátek. Vinařství pěkné, ubytování také v pořádku. Místní říkají, my nejsme jižní Morava, my jsme pohraničí. Něco na tom bude, hranice s Rakouskem je nadohled. Celá oblast je opravdu nádherná. Vinice Šobes, která leží v údolí Dyje, v Národním parku Podyjí, patří mezi nejstarší vinice Evropy. Vyšlo nám i počasí a cca 9km okruh od vinařství přes vinici Šobes a zpět, i díky stánkům, kde se dalo posedět u vína nalitého do skla byl fajn zážitek, který zabral skoro celé odpoledne 😊

Za zmínku stojí i návštěva malovaného sklepa přímo v Šatově.

Degustace jako taková nebyla špatná, ale strašně dlouhá a v podstatě nebyla ukončena 😊 Je vidět, že mladý pan Lorenc, vinařství zdědil po otci, teprve s degustacemi začíná. Což není na škodu, protože to nadšení z pana vinaře jen čišelo. Součástí degustace byla i prohlídka celého výrobního procesu. Kvalita vín, byla dobrá, jen na náš vkus poměrně málo vín suchých. Na druhou stranu, červená vína byla hodně povedená.

Celkově fajn víkend, ze super partou lidí. Bylo nás 16, což je ideální počet. Po vzájemné shodě padlo rozhodnutí, že příští rok bude velký comeback, do Čejkovic, vinařství Bíza. Což velmi kvituji, protože jeho degustace jsou absolutně nepřekonatelné.