Šumava Horská výzva 20.7 – 22.7

Letos jsem se poprvé přihlásil jen na „dětskou“ trať. Místo tradičních 43km, mě čekalo pouze 18,5km, trasa Short. Důvod byl ten, že bylo málo natrénováno a také strach jestli vydrží koleno.

Z Prahy jsme vyrazili jako vždy už v pátek a ubytování jsme měli v hotelu Ostrý, jako předchozí léta. Jeli jsme sami, jen já a Magda jako doprovod. Nemá cenu se tu rozepisovat do podrobna o trápení na trati. Už během závodu mi došlo to, že až teprve letos jsem docenil výkony z předchozích let. Těch 43km, ale hlavně to neskutečné převýšení, jsem opravdu docenil až letos. A to je taky cenný poznání. Už jsem takovej, že to budu pokoušet tak dlouho jak jen to půjde. Takže příští rok se opět pokusím o trasu Half. Když, už nic tak je to aspoň výborná průprava na toulání se po horách. A ještě bych rád zmínil, a to mi taky hodně přitahuje, neskutečná atmosféra během závodu, ale hlavně těsně před startem. Ta energie co sálá ze všech těch závodníků je fakt elektrizující. A to mi taky hodně baví.

Stravovali jsme se, mimo snídaní, v pensionu U jelena, a také v restauraci Šumava, kde už začali nabízet i ubytování. Takže příští rok buď Jelen a nebo Šumava.