Kvilda 13.3 – 17.3

Na třetí pokus se nám podařilo s našima klukama, Monikou a Štěpánem vyrazit na hory. Původní záměr byl užít si sněhu a sněhových radovánek. Termín jarních prázdnin Štěpíka byl ale neúprosný. I tak se, ale povedlo, že kluci si vyzkoušeli poprvé lyže v lyžařské školičce na sjezdovce, kterou jsme měli pár metrů od apartmánu. Bývalá pila na Kvildě byla velmi citlivě a vkusně zrekonstruována na apartmánový dům. V přízemí se dodělává restaurace. Po hodně letech jsme si s Magdunou oživili ubytování bez veškerého stravování. Holky navařili na těch pár dní, a já každé ráno, dobrovolně, chodil do pekárny pro čerstvé pečivo. Ty dobroty, bych dokázal snídat celý den 😊 Hned ve středu odpoledne, jsme všichni vyrazili do pivovaru, kluci si dali lívance se žahourem, holky panáka a já se Štěpánem Dvanácteráka, několik 😊

Klukům jsme ukázali naučný okruh ve výběhu s jeleny přímo na Kvildě. Další den jsme vyjeli na Srní a prošli výběh s vlky. Tam jsme byli úspěšnější a několik šelem zahlédli.

Ve čtvrtek, když měli kluci polední klid po lyžovačce, jsem si sám odskočil k nedalekým Pramenům Vltavy. Cestou jsem potkal asi čtyři lidi. Těch necelých 12km jsem stihl za necelé dvě a půl hodiny. V horních pasážích jsem se chvílemi brodil ve sněhu, ale za super počasí v krátkém rukávu.

Celkově bylo moc fajn vidět zase Šumavu, Kvildu bez davů turistů. Když jsem v 7:30 vyrážel pro pečivo, tak jsem šel vlastně sám. A v tu chvíli byl opět cítit ten duch staré dobré Šumavy 😊

Poslední odpoledne jsme vyrazili na Modravu na oběd, vybrali jsme poměrně nový Penzion U tří sluk, s kterým máme dobré zkušenosti z vánočního pobytu. Jídlo nezklamalo, rychlá obsluha, a zase jen pár turistů.

Pro mě, jako velkého Sparťana, byl ve čtvrtek večer tak trochu střed zájmů 😊 Fotbalová Sparta hrála asi na nejslavnějším stadionu v Evropě, v Liverpoolu. Nutno podotknout, že kdybych nebyl na Kvildě, tak jsem seděl v Liverpoolu na stadionu. Nakonec nelituji, i proto že oba kluci za mnou přišli v době přenosu do pokoje, kde jsem tento zápas sledoval na tabletu, a chtěli sledovat se mnou. Pravdou je, že po 15minutách zápasu jsme se díky debaklu, který Sparta inkasovala, nevešli do postele 😊.

Byl to pro nás takový zkušební pobyt, něco jiného než jsme byli do teď zvyklí. Ale akce splnila účel, rodina se stmelila, my jsme si užili kluky. Ukázali jsme jim Šumavu, a snad tam zaseli semínko budoucích návratů, a nejen na Šumavu.